İskandinav Oturma Odası Tasarımı: Fikirler ve İlham
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık

İskandinav Oturma Odası Tasarımı: Fikirler ve İlham

İskandinav Oturma Odası Tasarımı: Fikirler ve İlham

Özellikle son zamanlarda önemli markaların mobilya ve aksesuar üretim tarzından esinlenilen İskandinav tarzı dekorasyon oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu tarzın bu kadar popüler olmasında çeşitli etkenler var, öncelikle hayatlarımız artık oldukça yoğun ve yorucu geçtiğinden ev dinlenmek ve de rahat etme adresi olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla konfor, işlevsellik, pratik çözümlerde her şey demek. Bu şekilde de zarif ve bir o kadar da şık, modern mobilyalar yumuşak göz yormayan detaylarla karşımıza çıkmaktalar. Genellikle renkleri de doğal tonlardan etkilenen mobilyaların en başında İskandinav koltuk takımları gelmektedir. İç mimar unsurunun da devreye girmesi, kombinasyon yapması ve de uyumlu ögeleri bir araya getirmesi ile oldukça kullanışlı, sade ve şık görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Ferah Ve Temiz Görüntü İçin Ahşap Kullanımı

Doğal izler taşıyan oturma odası takımlarını tahta ve ahşap ögelerle de birleştirerek daha ferah ve temiz bir görünüm sahibi olabilirsiniz. Modern ve iddialı bir görünüm sahibi olmak için ise özellikle de az perde kullanımı ve de aydınlatma konusunda oldukça bol miktarda ışık önemlidir. Özellikle de minimalist ve mütevazi ögeleri bir araya getiren İskandinav koltuk takımında en sık görülen renk gridir. Bu renk ile de uyumlu birçok renk olduğundan aksesuar ve de diğer mobilya seçimlerinde insanlar özgür kalır. Bu durumda da konfor bir anda tüm odaya yayılır ve soğuk, maskülen ve de modern bir hava tüm evi sarar.

İç Mekan Ögelerinin Önemi

Gri rengin yanında siyah ve de beyazın zıtlığını da kullanabilirsiniz bu sayede de beyazın soğuk etkisini kırabilirsiniz. Evlerinize ve odalarına özellikle iç mekân ögesi olan canlı çiçekleri ve de renkleri dahil ederseniz de daha canlı ve dinamik, genç bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle bu tarzda hakim olan bir diğer mimarlık fikri de tek rengin birçok tonlarını tüm odada bir arada kullanmak. Böylelikle odalar oldukça boyutlu ve farklı bir doku kazanabilir. Bu püf nokta ile de tarz, dramatik bir görünüm sahibi evler sahibi olabilirsiniz. Daha profesyonel ve güvenilir bir yardım için Ankara move iç mimarlık hizmetleri konusunda yeterli olanaklara sahip bir ildir, destek alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...