Kaygan Küçük Ev Yaratıcılığına İlham Verecek Tasarımlar
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık

Kaygan Küçük Ev Yaratıcılığına İlham Verecek Tasarımlar

Kaygan Küçük Ev Yaratıcılığına İlham Verecek Tasarımlar

Gün içerisinde vakitlerinin büyük kısmını evde geçiren çocuklar için, çocukluk vakitlerinde geçirecekleri zaman hayatları boyunca bir kez karşılarına gelmektedir. Bilinçli bir ebeveyn olarak bu değerli zamanın boşa harcanmaması asli görevlerdendir. Bu sebeple ev dekorasyon ürünleri seçilirken ve iç mimarlık ekibi tarafından tasarımlar yapılırken, aynı zamanda evlerde eğlenceli vakit geçirilebilecek alanlar oluşturulmaktadır. Çocuklu aileler tarafında ev tasarımı oluşturulurken, geleneksel ve klasik görünümden uzaklaşılarak bunun yerine daha dinamik ve canlı tasarımlar tercih edilmektedir. Ev içerisinde kolaylıkla kurulabilen ve sökülebilen, oyun alanları ve kaydıraklar ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Bu eğlenceli vakitleri yaşayabilmek ve zamanın boşa geçmesini engellemek için yaşam alanlarınızdaki objelerin bir kısmını oyun platformlarına dönüştürebilirsiniz.

Farklı Tasarımların Oluşumu

Mimarlık şirketleri, çocuklu ailelerden gelen bazı talepler doğrultusunda, ev içerisinde çocuklar için portatif oyun alanları oluşturmaktadırlar. Dışarıdan bakıldığında merdiven gibi gözüken bir alanı, istenildiğinde bir kaydırağa dönüştürmek günümüz teknolojisiyle artık mümkün veya yemek masası olarak tasarladığınız alanı bir el becerisi istasyonu olarak kullanmak sanılanın aksine çok kolay. Ankara move iç mimarlık şirketi bu tarz taleplere her zaman son teknoloji ürünleri ve profesyonel ekibi ile akılcı çözümler üretmektedir. Bu tarz tasarıma sahip evlerde asıl amaç çocukların eğlenceli ve yaratıcı aktiviteler yapacağı alanlar oluşturmaktır ve bu alanları oluştururken yerden tasarruf ederek, kolay ve pratik kurulumu olan ürünler kullanmaktır.

Evinizin Her Köşesinden Faydalanın

Çocuklar için eğlenceli alanlar oluştururken yer tasarrufu da önemli bir rol oynamaktadır. Bu tasarımların uygulandığı evlerde merdiven var ise, merdivenlerin alt kısmına ray sistemi koyarak bu kısımları ayakkabılık, kitaplık veya saklama alanı gibi amaçlarla kullanmak mümkündür. Duvarların kaplanacağı özel maddelerden oluşturulmuş bir tasarım ile çocukların bu alana yazı yazma ve resim yapmalarını sağlayarak, yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkıda bulunulabilir. Bu tarz tasarımlarda ev içerisinde çok fazla eşya kullanılmayarak, sadelik ve kullanılabilirlik ön plana çıkartılmaktadır. Çok az metrekareye sahip evlerde dahi büyük ve geniş alana sahip evlerin konforuna ulaşılması mümkündür.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...