Kitaplarınız İçin Eşsiz Şekillendirme Fikirleri
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık Ofis Tasarımları Villa Dekorasyon

Kitaplarınız İçin Eşsiz Şekillendirme Fikirleri

Kitaplarınız İçin Eşsiz Şekillendirme Fikirleri

Evlerinizde, ofislerinizde kitaplıklarınız varsa bu alanları daha düzenli ve şık göstermek için sizlere tavsiyemiz var! Ankara move ic mimarlık firması Move Mimarlık olarak sizlere ilham verecek tasarım fikirlerini derledik. Şayet kitap okumayı seviyorsanız ve bonus bir odanız varsa bu odayı kitap okuma odası yapmanızı tavsiye ediyoruz. Boydan boya kitaplıklar, rahat bir koltuk, sehpa ve masa lambası ile bu odada keyifli bir kitap okuma süreci yaşayabilirsiniz.

Kitaplarınızı yerleştirmek için öncelikle bir kitaplığa ya da organizere ihtiyacınız olacak. Bu alanları şık göstermek için kitap rafları da tercih edebilirsiniz. Değişik şekillerde üretilen kitap raflarını satın alabileceğiniz gibi, duvardan duvara olan kitaplıkları düzgün şekilde yerleştirerek ve kitaplarınızı dekoratif bir şekilde dizerek de şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Çayyolu ic mimarlık olarak sizlere tavsiyemiz bu kitapları yatak bir şekilde yerleştirmeniz olacaktır. Kitapların iç kısmı dışarıya bakacak şekilde dikey olarak da yerleştirme yapmanız mümkündür. Hoş bir görünüm için kitapların boya göre sıralanması gerekir. Ayrıca farklı bir tasarım istiyorsanız duvardan duvara olan kitaplıklarınıza merdiven görünümü de verebilirsiniz. Merdiven raflar şık bir görünüm sağlarken aynı zamanda çok fazla kitap istiflemenize de yarımcı olacaktır. Kapılarınızın üst kısmına da yerleştireceğiniz raflar ile kitaplarınızı depolayabilirsiniz.

Ahşap rafların duvarda hoş görünmesi için duvarları da ahşapla kaplayarak kitaplığın devamı gibi gösterebilirsiniz. Ayrıca sadece dikey ya da yatak değil, dikey ve yatak olarak da rafları karıştırabilirsiniz. Kitaplarınızın düzenli ancak odanın şık görünmesini istiyorsanız sanatsal eserler ile ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Bunun için tablolar ve raflarda çeşitli objelere yer verebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız masa ve sandalye ahşapsa yine ahşap çerçeveler ile ortamda kombin yapabilirsiniz. Kitap raflarında heykeller koyarak da şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

İc mimarlık ofisi olarak kitaplık kullanmak istemiyorsanız duvar rafı kullanarak şık bir görünüm yakalamanızı tavsiye ederiz. Kitap raflarına kitap stoperleri ekleyebileceğiniz gibi, aynı zamanda kenarları kapalı olan rafları da kullanabilirsiniz. Move Mimarlık olarak bu noktada sizlere destek olabilmemiz için hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...