Koyu Dekor Şemalarına İlgi Alanları Nasıl Eklenir
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık

Koyu Dekor Şemalarına İlgi Alanları Nasıl Eklenir

Koyu Dekor Şemalarına İlgi Alanları Nasıl Eklenir?

Koyu dekorasyon iç mimarlık alanında oldukça hoş ve özel bir estetik yaratmaktadır. Koyu renk dekorasyonda aydınlatma doğru seçilmez ise iç karartan bir mekan ortaya çıkabileceği için koyu olarak dekore edilmiş mekanlarda aydınlatma ve mobilya seçiminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Mimarlık alanında iç mekanlarda koyu renkli boyalar ve mobilyalar tercih edilecek ise duvarlarda led lambalar yardımı ile aydınlatılmalar yapılması tercih edilmiş olan koyu rengin şık durmasını sağlayacaktır. Koyu renk tercih edilerek dizayn edilmiş olan dekorasyon alanlarında tamamlayıcı olarak yine koyu renkte aksesuarlar tercih edilebilmektedir. Örneğin koyu renkteki duvarlar üzerine yine koyu renkte ancak aydınlatılmış olan raflar eklenerek daha şık görünümler elde edilebilmektedir.

Salon Dekorasyonlarında Koyu Renk Kullanımı

Ankara move iç mimarlık tarafından da sık bir şekilde kullanılan koyu renk dekorasyonu başarılı kullanımda oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Salon dekorasyonlarında siyah ya da gri gibi koyu renkler kullanılacak ise bu renkler üzerine bazen eklemeler yapılabilir. Bu renkler üzerine değişik desenler eklenebilir ve eklenen bu desenler koyu renklere iç açıcı bir hava katabilir. Koyu renkler üzerine eklenen desenler bazen doğa bazen hayvan motifleri olabilmektedir. Bu motifler ile zenginleştirilen duvarlar salona daha doğal bir hava katabilir. Koyu renk tercih etmek isteyen ama aynı zamanda koyu renklerin boğucu olduğunu düşünen bireyler zıt renkler ile koyu renkleri harmanlayarak kullanabilirler. Örneğin salon duvarlarında bir duvar siyaha boyanmış ise diğer duvar boğucu olmaması için beyaza boyanabilir ve bu şekilde rahatlatıcı bir ortam oluşturulabilir.

Koyu Renklerden En Çok Tercih Edilen Renk Seçenekleri

Koyu renkler içerisinde iç mekan dekorasyonlarında genellikle siyah renkler tercih edilmek ile birlikte gri ve yeşil tonları da tercih edilenler arasındadır. Bahsi geçen yeşil renkten kasıt daha çok haki ve petrol yeşiline yakın bir renktir. Özellikle salon duvarlarının bu renkte olması dekorasyona hak ettiği sempatiyi kazandırmaktadır. Bu renkteki duvarlar için bordo ve yakını renklerdeki mobilyalar tercih edilebilir. Mobilyalar ile tamamlanmış olan yeşil renk oldukça şık görünecek ve mekana klasik bir hava katacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...