Oturma Odanızın Benzersiz Stilini Vurgulamak İçin Öneriler
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık

Oturma Odanızın Benzersiz Stilini Vurgulamak İçin Öneriler

Oturma Odanızın Benzersiz Stilini Vurgulamak İçin Öneriler

Oturma odası gün içerisinde en çok vakit geçirilen alanların başında gelmektedir. Bu sebeple bu alanda kullanılacak olan dekorasyon ürünleri ve iç mimarlık tasarımları, hem günlük kullanıma kolaylık sağlayan hem de sizi günlük hayatın stresinden uzaklaştırıp huzur bulmanızı olanak verecek ürünlerden seçilmelidir. İlk olarak oturma odanızın duvar ve parke rengine karar verdikten sonra bu alanı hangi aksesuarlarla nasıl renklendireceğinize karar vermelisiniz. Basit ve değiştirilmesi kolay olan lamba, örtü yada yastık kılıfı gibi ürünler, oturma odanızın havasını değiştiren nesnelerin başında gelmektedir ve mevsimsel olarak bunları değiştirerek her mevsim için oturma odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Tek dikkat edilmesi gereken husus ise kullanılan ürünlerde uyumlu bir renk kombinasyonunu yakalamaktır.

Renk Uyumu ve Odak Noktası

Oturma odanızda kullanılacak olan renklere karar vermeden önce, özellikle mimarlık şirketlerinin tavsiyelerine dikkat etmekte fayda vardır. Eğer oturma odanız küçük bir alanı kaplıyorsa, daha pastel renkleri kullanmakta fayda vardır ama büyük bir oturma odası ise parlak renkle kullanmak sizin avantajınıza olacaktır. Ayrıca oturma odanızın gün ışığından ne kadar faydalandığı da göz önünde bulundurulması gereken başka bir husustur. Tüm bu etmenleri bir araya getirdikten sonra, oturma odanızın zemininde kullanacağınız parkelere ve oda içerisinde kullanılacak mobilyalara karar verilebilir. Gerekli ürün kalitesi ve renk kombinasyonlarına karar verdikten sonra, oturma odasında mutlaka bir odak noktası belirlenmelidir. Bu nokta odaya girildiği an dikkat çeken bir tablo veya farklı bir obje olabilir. Odak noktası belirlenmediği taktirde, odanın tasarımında kullanılan ürünler göz yorgunluğuna sebebiyet verip karmaşık bir ortam görüntüsü ortaya çıkaracaktır.

Güçlü Bir Aydınlatmanın Gücü

Oturma odalarında tarzınızı yansıtmanın bir diğer önemli noktası ise oda içerisinde kullanılacak olan aydınlatmadır. Tam bir tasarım harikası olan odalar, kötü bir aydınlatma ile bu özelliklerinden uzaklaştırılabilir. Ancak aydınlatma seçimini doğru yapmanız durumunda, dekoratif ürünlerinizin ve tasarımınızın daha da fazla ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bir ortam aydınlatması seçebilmek için, Ankara iç mimarlık şirketlerinin tecrübeli ekipleriyle çalışabilir ve stilinizi doğru bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...