Sıcak Vurgularla Kompakt ve Soğuk Mavi İç Mekanlar
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık

Sıcak Vurgularla Kompakt ve Soğuk Mavi İç Mekanlar

Sıcak Vurgularla Kompakt ve Soğuk Mavi İç Mekanlar

Mavi ve maviye yakın olan gri renklerde yapılan dekorasyon iç mekanlarda kullanıldığında mekana ferahlatıcı bir hava katmaktadır. Bu tonlardaki renkler kullanılan ofis vb. mekanlarda da bireyler kendilerini evinde gibi hissetmektedir. İç mimarlık alanında oldukça yüksek oranda kullanılan bu renkler mobilya ve aksesuarlar ile desteklendiğinde daha da ferahlatıcı ve serin bir ortam oluşmaktadır. Açık gri ve mavi renkler kullanılan alanlar olduğundan daha geniş gözükmektedir. Bu renkler genelde erkek çocuklar için dizayn edilen çocuk odalarında da oldukça fazla tercih edilmektedir. Çocuk odaları için duvarlarda da kullanılan mavi renkler üzerine çocukların da hoşuna gidecek figürler eklenebilir. Yine çocuk odalarında da uygun aksesuarlar ile bu renk desteklenebilir.

Gri ve Mavi Renk Şeması ile Dizayn Edilmiş Salonlar

Mimarlık alanında ferahlatıcı olan bu renklerin oldukça fazla kullanıldığına şahit olmaktayız. Salonda da özellikle mavi tonlar ile birlikte kullanılacak tamamlayıcı aksesuarlar ile hem göze hem de insan psikolojisine hitap eden bir mekan oluşturmak mümkündür. Mavi tonlarla boyanan duvarlar yine mavinin en açık tonu olan beyazımsı mavi renkte bir masa ile kombin yapılabilir ve bu ortam yeşil bitkiler ile zenginleştirilebilir. Yine bu renk tonları ile kullanılacak olan perde renkleri de mavinin koyu tonlarından tercih edilebilir. Mavinin tonları ile boyanmış olan duvarlar için tamamlayıcı olan halı rengi gri tonları olmalıdır. Aydınlatma konusunda sarkıt avizeler kullanılabilir ve sarkıt avizeler ile daha kaliteli bir görünüm elde edilebilir.

Mavi Tonların Tamamlayıcısı Ahşap

Mavi tonların kullanıldığı iç mekanlarda Ankara move iç mimarlık tarafından da birbirine yakıştırılmış olan iki renk olan mavi ve ahşap tamamlayıcı bir yapıya sahiptir. Mutfak ya da yatak odasında da kullanılan mavi tonlar ahşap aksesuarlar ile tamamlanmaktadır. Yatak odasında kullanılacak olan ahşap üniteler ya da mutfakta kullanılacak olan ahşap mutfak dolapları mavi tonları ile uyumunu göze hitap edecek şekilde belli eder ve mavinin ferahlık etkisine bir de ahşabın şıklığı eklenir. Böylece iç mekanlarda hem doğal hem de daha şık bir görünüm oluşmaktadır. Mavi tonların kullanıldığı bir diğer mekan ise erkek evleridir. Erkek ev sahipleri mavi tonlarını siyah tablolar ile harmanlamış bir şekilde kullanmakta ve bu şekilde yine rahatlık ile şıklığı buluşturmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...