Siyah ve Beyaz Renklerin Şık Kullanımı
Ankara Dekorasyon

Siyah ve Beyaz Renklerin Şık Kullanımı

Siyah ve Beyaz Renklerin Şık Kullanımı

Siyah ve beyaz her zaman için birbirini tamamlayan ve şık duran renklerdir. Koyu renkler genelde dekorasyonda kaçınılması gereken renkler olarak nitelendirilse de siyahın beyazla uyumu ve doğru kullanılması durumunda tasarım sınırlarını zorlayabilecek şıklıkta tasarımlar ortaya çıkabilir. Gün ışığından yeterince yararlanılan bir evde yaşıyorsanız ve asil ve şık bir görüntü elde etmek istiyorsanız siz de siyahı kullanma konusunda tedirgin olmayabilir, işi profesyonel iç mimarlara bırakabilirsiniz.

Siyah ve Beyaz Renklerin Şık Kullanımı
Siyah ve Beyaz Renklerin Şık Kullanımı

Ankara en iyi iç mimarlık ofisleri içerisinde seçim yaptığınız zaman tasarımda sınır olmadığını görecek ve farklı biçimlerde, farklı tonlardaki aksesuarlar, mobilyalar ile evinizdeki hayal ettiğiniz görüntüye kavuşacaksınız diyebiliriz. Siyah ve beyaz kullanırken evinizi sadece bu iki renk üzerinde organize etmemelisiniz. Küçük objeler ve aksesuar seçimlerinde daha renkli ürünlere yönelirseniz siyah ve beyaza renk katmış olacak, evin genel ağırlığını dağıtacaksınız.

İç mimar danışmanlık Ankara firmalarında rengin insan psikolojisi üzerindeki etkisi bilinerek hareket edilir ve ev dekorasyonu yapılır. Saflığın ve temizliğin simgesi olan beyaz özellikle minimalist dekorasyonda çok fazla tercih edilmektedir. Zihni yormadığı için ve insana sakinlik kattığı için çalışma alanlarında da çok fazla tercih edilen beyaz renk, siyahla buluştuğu zaman ortaya çok canlı ve göze çarpan tasarımlar çıkabilir diyebiliriz.

Güç ve gizemin simgesi olarak karşımıza çıkan siyah renk de aynı zamanda kararlılığın rengidir. Doğru renklerle beraber tercih edildiği zaman sofistike bir görüntü oluşturduğunu söyleyebileceğimiz siyah çok kullanıldığı zaman depresif bir ruh haline soktuğu için beyazla kullanılması onun depresif yanını dengelediği için çok ideal olmaktadır.

Profesyonel iç mimar Ankara içerisinde bulabileceğiniz mimarlar siyah ve beyazın dengesini çok uyumlu bir şekilde yakalayabilecek, evinizde istediğiniz kontrastı yaratacaktır. Ayrıca siyah ve beyaz modern çizgilere sahip evlerde daha çok tercih edilirken vintage etkiye sahip evlerde de artık kullanılmaya başlanmıştır. Siz de yaratmak istediğiniz etkiyi bu iki renkle yaratabilir ve evinizde şıklık yaratmak için siyah ve beyaz ürün seçimini profesyonel iç mimarların eline dilediğiniz zaman bırakabilirsiniz diyebiliriz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...