Yüzen Raflar Nasıl Asılır?
Ankara Dekorasyon Ankara Move İç mimarlık

Yüzen Raflar Nasıl Asılır?

Yüzen Raflar Nasıl Asılır?

Evinizin boyutu küçükse ve minimal görünümlerden hoşlanıyorsanız yüzen rafları tercih edebilirsiniz. Duvarlara monte edilmiş olan raflar ile duvarınızda şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. İc mimarlık firması olan Move Mimarlık tarafından duvarlarınızın büyülü görünmesi için ve farklı depolama alanları oluşturmak adına yüzen raf kullanımını tavsiye etmekteyiz.

Raf seçimi öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konudur. Farklı mekanizmalara sahip olan pek çok farklı raf sistemi mevcuttur. Ankara ic mimarlık firması olarak raf seçimi hususunda da sizlere tavsiyelerimiz olacak. Bu rafların ortak noktaları rafların tutunmasının sağlayan ve yükleme yapıldıktan sonra gizlenen bir broketin kullanılmasının. Raf seçiminde dikkat edilmesi gereken husus duvar rengi ve mobilyaların tarzıdır. Örneğin beyaz renkli bir mobilyalarınız ve koyu renkli bir duvarınız varsa renk olarak da beyaz raf seçmelisiniz.

Daha sonraki konu ise rafların yerleşimlerinin belirlenmesi olacaktır. Çayyolu ic mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz rafları mobilya ile kombine edip etmeyeceğinize karar vermeniz olacaktır. Şayet mobilyalarınız ile bir bütün olmasını istiyorsanız bu durumda tv ünitesi, konsol gibi eşyaların üzerine sabitleyebilirsiniz. Seviyeleri belirlemek için ise duvara ya da duvar kağıdı üzerine bir çizgi koymanız yeterli olacaktır. Rafların yerlerini belirledikten sonra sıra izleme parantezlerine geliyor.

Raf desteklerinin yerleştirilmesi uzun ömürlü bir kullanım için çok önemlidir. Şayet rafınızı duvar kağıdı üzerine monte ediyorsanız bu durumda vida yerlerini belirleyin. Daha sonra braketleri yerleştirin. Öncelikle baştaki ve sondaki vidaları, daha sonra ise ortada vidaları takın. Duvarları deldikten sonra rafları braketlerin üzerine kaydırın ve sabitleme vidaları yardımı ile rafları yerleştirin. Rafların yerleşimi bittikten sonra ic mimarlık ofisi olarak sizlere tavsiyemiz farklı bir stil yaratmanızdır.

Rafları depolama alanı olarak kullanabileceğiniz gibi, çerçeveler, resim ve dekoratif bitkiler ile doldurabilirsiniz. Boş rafların birer tuval olduğunu düşünün ve buraya dilediğiniz resmi çizin. Mutfak, banyo, oturma odası, salon gibi evinizin dilediğiniz alanına bu rafları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca rafları yerleştirme şekliniz üst üste olabilirken, yan ve çeşitli harfler çizerek de yerleştirme yaptığınızda raflarınız oldukça güzel görünecektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...